Yaşam

Stephan King’in “13” korkusu

ensonhaber.com

Amerikan edebiyatının usta isimlerinden Stephan King’i deyim yerindeyse tuğla kalınlığında dev kitaplarıyla tanıyoruz. Yazdığı her kitap okurların beğenisini kazanıyor. Aynı zamanda korku edebiyatı denilince akla ilk gelen isim olan Stephan King’in de tuhaf bir korkusu vardır.

Ünlü yazar 13 rakamından korkuyordu. Bunun nedenine geleceğiz ama; Stephen King, eserleriyle her zaman korkutur. Kendisinin bir sayıdan korkacağını asla düşünmezdik.

Stephen King, günümüzün en değerli kaygı öykülerinin yazarıdır. Birçok eser yazmış ve bu eserlerini dünya çapında satmıştır. Pek çok kişi, King’in korku hikayelerine olan ilgisi nedeniyle bu tür sorunlardan korkmadığını düşünür.

panik atak korkusu

Ancak King, 13 sayısının ölümünden korkmaktadır. Bu korku birçok kişide panik atak gibi fiziksel yansımalara da neden olur.

King’de ise bu kaygı farklı biçimlerde kendini gösterir. Örneğin 13 basamaklı bir merdiveni çıkarken son iki basamağı tek basamakla çıkın. Böylece toplamda 12 adım atmış olur.

13 sayısından korkmak

Ya da kitap okurken 94, 193, 382 gibi sayılara hiç ara vermez çünkü bu sayıların içindeki sayıların toplamı 13’tür. evliliği ve kızının 13. doğum günü ve o zamana kadar yayınladığı kitap sayısı 13 oldu.

Kitap sayfası için iletişim:

[email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu