Haber

Samsunspor’dan İhattaren açıklaması

Samsunspor, prensipte anlaşmaya vardığı ve sağlık kontrolünden geçtikten sonra imza için kente getirdiği Hollandalı futbolcu Mohamed Ihattaren’in transferinden dün vazgeçtiğini kamuoyuna duyurdu.

Samsunspor taraftarlarının buluşmak için havalimanına akın ettiği İhattaren’in transferindeki krizin detayları ortaya çıktı.

Samsunspor Lideri Yüksel Yıldırım, Samsun’da yerel basına yaptığı açıklamada, Mohamed Ihattaren ile yaşanan krizin sebebinin para kaynaklı taleplerin kabul edilemez olduğunu açıkladı.

Başkan Yıldırım, Mohamed Ihattaren’i imza için Samsun’a davet ettiklerini belirterek, ” Formda değildi, forma girmesi ve forma girmesi için zamana ihtiyacı vardı. Bunu bilerek iki ay düşük ücret alıp devre sonuna kadar maç başı ücretle oynama teklifinde bulunduk. Kabul etti. Taraftarları Samsun’da ağırladı ve keyifli geçti. Ama sonra menajeri kontrat dışında taleplerde bulundu.söz konusu.

“Kabul etmedi ve gitti”

Mohamed Ihattaren’in aynı zamanda kayınpederi olan menajerini kendilerini köşeye sıkıştırmakla suçlayan Başkan Yıldırım, şunları söyledi:

Menajeri bize ‘Şartlardan vazgeçtik, aylık para istiyoruz, bir sonraki satıştan daha yüksek pay istiyoruz’ dedi. Kabul etmedim ve gerisini gördüm. ‘Anlaştığımız kurallara göre oynayacaksan imzalayalım, kabul etmezsen gidersin’ dedim. Reddetti ve gitti. Her şey para meselesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu