Haber

Gaziantep’te İsrail’in saldırıları sağlık çalışanları tarafından protesto edildi

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları, Gaziantep’teki sağlık çalışanları tarafından protesto edildi.

Sağlık çalışanları, ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla Gaziantep Şehir Hastanesi Acil Servisi yakınındaki alanda toplandı.

Grup adına konuşan Dr. Hüseyin Durmaz, İsrail’in vahşi saldırılarının bir an önce durması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

“Tarihin hiçbir döneminde hastaneler ve hastanelerdeki sağlık çalışanları savaşların veya terör eylemlerinin hedefi olmamıştır. Varlık nedeni insanları yaşatmak olan sağlık çalışanlarının ve sağlık hizmeti veren hastanelerin dahi zulme uğradığını görüyoruz. Şu ana kadar 200’e yakın sağlık çalışanı görev başında şehit oldu.Saldırılarda şehit olan sivillere ve sağlık çalışanlarına Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu saldırılar yalnızca bir insanlık suçu değil, aynı zamanda tüm uluslararası yasa ve anlaşmalara da açık bir meydan okumadır.”

Uluslararası toplumu ve hükümetleri bu kabul edilemez insanlık dışı eyleme karşı harekete geçmeye davet eden Durmaz, “Savaşın durdurulması ve saf sivillerin korunması için acilen adımlar atılmalıdır. Sağlık çalışanları olarak bu vahşete karşı sessiz kalmak mesleki ve ahlaki sorumluluğumuzdur.” insan hayatının bedelini ve kutsallığını savunma misyonu temelinde.” Bu verimsizdir. Bu nedenle savaşın yıkımını durdurmak ve barışa ulaşmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya kararlıyız. Saldırılardan en çok etkilenen Gazze’deki meslektaşlarımıza, sivillere, özellikle çocuklara ve kadınlara bu zor günlerde dayanıklılık ve cesaret diliyoruz. Dünya olarak bu trajedinin son bulmasını ve “İsrail isimli zulmü gerçekleştiren terör hareketini durdurmak için birlikte hareket etmemiz gerekiyor.” dedi.

Grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu